Du er her: Hjem » Generalforsamling » Indkaldelse til generalforsamling 2014

Indkaldelse til generalforsamling 2014

Indkaldelse til generalforsamling den 09.05.14

Kære medlemmer

Så er der gået et år for vores forening AIOdense, og det er derfor blevet tid til at holde en generalforsamling. Medlemmer af foreningen er inviteret med, og vi opfordrer dig til at komme og være med til at sikre din indflydelse på AIOdenses fremtid.

Generalforsamlingen finder sted den 09.05.14 på Ungdomshuset, Nørregade 60, 3. sal, kl. 17:00.

Dagsorden

1) Valg af dirigent
2) Valg af stemmetællere
3) Formandens beretning
4) Regnskab
5) Kontingent
6) Indkomne forslag
7) Valg af formand
8) Valg af kasserer
9) Valg af bestyrelse
10) Eventuelt

Forslag, der ønskes behandlet på generalforsamlingen, skal skriftligt indgives til sekretæren, Britta Weber-Lauridsen, senest 14 dage før generalforsamlingen (dvs. senest den 25.04.14). De kan også sendes til sekretaer@aiodense.dk

Foreningens vedtægter kan ses på http://aiodense.dk/vedtaegter/

Med venlig hilsen

AIOdenses bestyrelse